RN732ATTD1912B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1912B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
19.1kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
100mW