RN732ATTD1912B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1912B10
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
19.1kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Datasheets
RN732ATTD1912B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1912B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C