RN732ATTD1912A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1912A05
Description
RES 19.1K OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
19.1kOhm
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.05%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN732ATTD1912A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1912A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C