RN732ATTD1911F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1911F50
Description
RES 1.91K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tape and Reel (TR)
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
0805 (2012 Metric)
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.91kOhm
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Weight :
5.499807mg
Datasheets
RN732ATTD1911F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1911F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.91kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C