RN732ATTD1911D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1911D50
Description
RES 1.91K OHM 0.5% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
yes
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.91kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C