RN732ATTD1911D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1911D10
Description
RES 1.91K OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.91kOhm
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1911D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1911D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.91kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C