RN732ATTD1911C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1911C10
Description
RES 1.91K OHM 0.25% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.91kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Resistant
Series :
RN73
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm