RN732ATTD1911B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1911B25
Description
RES 1.91K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
2mm
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package :
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
1.2mm
Weight :
5.499807mg
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
1.91kOhms
Height :
500μm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1911B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1911B25
RN73 Series, Thin Film, 1.91kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C