RN732ATTD1911B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1911B10
Description
RES 1.91K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.91kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%