RN732ATTD1911A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1911A25
Description
RES 1.91K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.91kOhm
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W