RN732ATTD1911A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1911A10
Description
RES 1.91K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
1.91kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Datasheets
RN732ATTD1911A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1911A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.91kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C