RN732ATTD1911A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1911A05
Description
RES 1.91K OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount
Series :
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.91kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1911A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1911A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.91kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C