RN732ATTD1910D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1910D100
Description
RES 191 OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
Resistance :
191Ohm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1910D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1910D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 191Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C