RN732ATTD1910D10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1910D10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 191 OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
191Ohm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±0.5%
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C