RN732ATTD1910B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1910B50
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/10W 0805
EAR99
Pbfree Code :
yes
Resistance :
191Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1910B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1910B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 191Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C