RN732ATTD1910B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1910B05
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
191Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1910B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1910B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 191Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C