RN732ATTD18R9D25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD18R9D25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 18.9 OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
150V
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W