RN732ATTD18R9B25
Mfr.Part #
RN732ATTD18R9B25
Description
RES 18.9 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
18.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD18R9B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD18R9B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.9Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C