RN732ATTD18R7C25
Mfr.Part #
RN732ATTD18R7C25
Description
RES 18.7 OHM 0.25% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
18.7Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD18R7C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD18R7C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C