RN732ATTD18R2F100
Mfr.Part #
RN732ATTD18R2F100
Description
RES 18.2 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
18.2Ohm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD18R2F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD18R2F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C