RN732ATTD1892B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1892B50
Description
RES 18.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
18.9kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
RN73
Datasheets
RN732ATTD1892B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1892B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C