RN732ATTD1892B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1892B05
Description
RES 18.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
18.9kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN732ATTD1892B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1892B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C