RN732ATTD1892A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1892A10
Description
RES 18.9K OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
18.9kOhm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1892A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1892A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C