RN732ATTD1891B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1891B25
Description
RES 1.89K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.89kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1891B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1891B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.89kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C