RN732ATTD1872D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1872D10
Description
RES 18.7K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
18.7kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1872D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1872D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C