RN732ATTD1871C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1871C25
Description
RES 1.87K OHM 0.25% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.87kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm