RN732ATTD1870B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1870B25
Description
RES 187 OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
187Ohm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1870B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1870B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 187Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C