RN732ATTD1841B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1841B25
Description
RES 1.84K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.84kOhm
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C