RN732ATTD1841B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1841B10
Description
RES 1.84K OHM 0.1% 1/10W 0805
2
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.84kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C