RN732ATTD1841A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1841A10
Description
RES 1.84K OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.84kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V