RN732ATTD1840D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1840D25
Description
RES 184 OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
184Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1840D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1840D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 184Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C