RN732ATTD1840A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1840A05
Description
RES 184 OHM 0.05% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
184Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W