RN732ATTD1823D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1823D100
Description
RES 182K OHM 0.5% 1/10W 0805
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
182kOhm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1823D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1823D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 182kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C