RN732ATTD1823B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1823B50
Description
RES 182K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Resistance :
182kOhm
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1823B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1823B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 182kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C