RN732ATTD1822F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1822F10
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
18.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Number of Terminations :
2
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1822F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1822F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C