RN732ATTD1822D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1822D25
Description
RES 18.2K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
18.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V