RN732ATTD1822C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1822C50
Description
RES 18.2K OHM 0.25% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.25%
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
18.2kOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
yes
Datasheets
RN732ATTD1822C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1822C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C