RN732ATTD1822C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1822C25
Description
RES 18.2K OHM 0.25% 1/10W 0805
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
18.2kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
yes
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN732ATTD1822C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1822C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C