RN732ATTD1822B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1822B05
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
18.2kOhm
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
2
Datasheets
RN732ATTD1822B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1822B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C