RN732ATTD1822A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1822A25
Description
RES 18.2K OHM 0.05% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
18.2kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD1822A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1822A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C