RN732ATTD1822A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1822A10
Description
RES 18.2K OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
18.2kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1822A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1822A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C