RN732ATTD1821C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1821C50
Description
RES 1.82K OHM 0.25% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.82kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RN732ATTD1821C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1821C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.82kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C