RN732ATTD1821A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1821A25
Description
RES 1.82K OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
1.82kOhm
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V