RN732ATTD1820F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1820F100
Description
RES 182 OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Resistance :
182Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W