RN732ATTD1740B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1740B50
Description
RES 174 OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
174Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V