RN732ATTD1740B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1740B25
Description
RES 174 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
174Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1740B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1740B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 174Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C