RN732ATTD1740B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1740B10
Description
RES 174 OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
174Ohm
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W