RN732ATTD1740A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1740A10
Description
RES 174 OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
174Ohm
Series :
RN73
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%