RN732ATTD1723F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1723F100
Description
RES 172K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Resistance :
172kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm