RN732ATTD1722F100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1722F100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 17.2K OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
17.2kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm